Zbieranie truskawek

Jeśli chcemy zapewnić sobie dodatkowe dochody i jednocześnie zajęcie na całe wakacje, to na pewno powinno nas zainteresować zbieranie truskawek. Więcej »

 

Bezrobocie

Bezrobocie nie jest pożytecznym stanem w naszym życiu. Nie jest to także pożyteczne dla państwa, które musi utrzymać bezrobotnego przez pewien okres, czyli wypłacać mu zasiłek, który tak na prawdę może być przeznaczony na inne inwestycje. Niestety ale bezrobocie w naszym kraju jest wysokie. Dlaczego tak się dzieje? Gdyż popyta na prac jest większy niż podać. To jest profesjonalne wytłumaczenie. Jak możemy to rozumieć? Ilość miejsc pracy jest o wiele mniejsza, niż chętnych na takie miejsca pracy, czyli bezrobotnych.

Wtedy pozostaje walka o każde miejsce, które ciężko jest zdobyć. Kto się może z tego cieszyć? Oczywiście pracodawcy, którzy przebierają w dokumentach CV oraz szukają najlepszych pracowników, a zapłacą im o wiele mniej, gdyż taki bezrobotny jest zdesperowany. Trzeba jednak przyznać, że specjaliści oraz eksperci nie martwią się brakiem pracy. Ich zasługi są doceniane, a znalezienie pracy w każdej firmie nie jest dla nich trudnością. Często pracodawca może nawet zwolnić kogoś, aby przyjąć takiego specjalistę.