Zbieranie truskawek

Jeśli chcemy zapewnić sobie dodatkowe dochody i jednocześnie zajęcie na całe wakacje, to na pewno powinno nas zainteresować zbieranie truskawek. Więcej »

 

Geneza kredytu

Geneza kredytu jest znana dla każdego bankowca. Czy aby potencjalny Kowalski ją zna? To już nie jest takie oczywiste. Geneza kredytu opisuje nam podstawy, fundamenty oraz wszystko to, od czego się zaczyna taki kredyt oraz po co jest zawierany. Wiele elementów możemy przypisać do genezy kredytowania. Wiele istotnych elementów. To trzeba oczywiście dodać. Dlatego taka geneza kredytu dotyczy celów kredytodawcy? Czy aby na pewno jedynie klienta banku?

Niestety nie. Bank także ma swoją genezę kredytu. Sprawa jest o tyle prostsza, że każdy bank ma taką swoją genezę i cel. Jaki to priorytet? Oczywiście zarobek na panu Kowalskim, który ma problemy finansowe, lub jego życie zmusza go do tego, aby pobrał on kredyt. Bank po przyznaniu kredytu może już jedynie czekać na raty kredytowe, czyli na czysty zysk w postaci oprocentowania danej kwoty oraz prowizji za udzielenie kredytu. Opłat jest dużo. Pan Kowalski będzie zadowolony, a bank jeszcze bardziej. Wszyscy powinni być szczęśliwi. Dlaczego nie zawsze tak jest?