Zbieranie truskawek

Jeśli chcemy zapewnić sobie dodatkowe dochody i jednocześnie zajęcie na całe wakacje, to na pewno powinno nas zainteresować zbieranie truskawek. Więcej »

 

Klasyfikacja kredytu

Kredyt klasyfikujemy na różne sposoby. Możemy dzielić taki kredyt na podstawie czynników podziału. Jak to działa? Bierzemy pod lupę kredyt w kwestii pieniężnej, czyli kwoty, jaka może być udzielana. Jeżeli to jest duża kwota, to musimy do niej przypisać raty, okres spłaty, oprocentowanie oraz jeszcze wiele innych elementów korzystnych i zrozumiałych dla banku. Nie zapominajmy o zabezpieczeniach. Gdy już to mamy możemy przystąpić do kolejnego podziału.

Tak powstają rodzaje kredytów. Pod lupę bierze się także potencjalnego kredytobiorcę, czyli osobę, która bierze i chce zaciągnąć w danym banku kredyt. Jego zdolność kredytowa jest skrupulatnie wyliczona. Po co to wszystko? Aby pokazać, że dana osoba nie będzie miała problemów ze spłatą długu wobec banku. Klasyfikacja kredytowa ukazuje nam wiele najróżniejszych kredytów. Zaczynając od kredytu konsumpcyjnego, a kończąc na kredytach inwestycyjnych lub hipotecznych. Typów jest bardzo dużo, a każdy jest dla siebie pod pewnymi względami unikalny i charakterystyczny.