Zbieranie truskawek

Jeśli chcemy zapewnić sobie dodatkowe dochody i jednocześnie zajęcie na całe wakacje, to na pewno powinno nas zainteresować zbieranie truskawek. Więcej »

 

Obowiązki pracodawcy

Obowiązki pracodawcy są jasne. Musi on pilnować swoich pracowników oraz wypłacać im należne dochody, czyli przestrzegać terminu wypłaty. Takie obowiązki są wbrew pozorom łatwe, ale przysparzają ogromnych problemów. Dlaczego? Bo nie każdy pracodawca ochoczo się do nich stosuje oraz je wykonuje. Często bywa tak, że wypłata jest mniejsza, nie ma premii lub pracodawca stara się ją obciąć.

Dlaczego? Bo jak wiemy każdy zaoszczędzony grosz może przydać się dla pracodawcy. Niestety ale to nie leży w kwestiach obowiązkowych dla pracodawcy. Trzeba przestrzegać umowy, która się podpisało własnym podpisem i przypieczętowało pieczątką. Dlatego taki pracodawca musi tego przestrzegać . W przeciwnym wypadku może spotkać go kara w postaci rozprawy w sądzie. Wtedy jednak pracownik nie ma już po co wracać do firmy. To jest sprawa logiczna, że z takim pracownikiem pracodawca nie chce już rozmawiać ani tym bardziej współpracować. Biznes tak jest i nie ma w nim nawet chrzty skrupułów ani dobrych emocji i uczuć.