Zbieranie truskawek

Jeśli chcemy zapewnić sobie dodatkowe dochody i jednocześnie zajęcie na całe wakacje, to na pewno powinno nas zainteresować zbieranie truskawek. Więcej »

 

Proces rekrutacji

41Rekrutacja do pracy jest przeprowadzana przez pracodawcę, który ma taką potrzebę zatrudnienia nowych pracowników. Wszystko zależy od tego, ile miejsc jest dostępnych. Jeżeli tylko jedno, to rekrutacja jest przeprowadzana bardzo skrupulatnie oraz sumiennie. Jeżeli takich miejsc jest dużo więcej, to już do tego sie tak nie przykładamy oraz nie narzucamy tak ogromnej poprzeczki. Jednak pewne standardy nadal trzeba zachowywać. Chodzi nam o doświadczenie, oraz o profesjonalizm pracownika. Proces rekrutacji składa się z kilka etapów.

W pierwszym z nich rekrutacja odbywa się jedynie poprzez złożenie CV przez pracownika, który tym samym wyraża chęć pracy w firmie. Drugi to już analiza takiego CV, czyli zapoznanie, że pracodawca podejmuje decyzję. Trzeci etap, który nie zawsze się dobyta, gdyż już po drugim etapie pracodawca może zrezygnować z naszej osoby jest rozmowa kwalifikacyjna. Taki etap to już końcówka. Jeżeli spiszemy się na medal, to pracodawca będzie wiedział, że jego przypuszczenia były słuszne i nas zatrudni. Jeżeli nie, to niestety ale musimy porównać w innej firmie.