Zbieranie truskawek

Jeśli chcemy zapewnić sobie dodatkowe dochody i jednocześnie zajęcie na całe wakacje, to na pewno powinno nas zainteresować zbieranie truskawek. Więcej »

 

Umowa o dzieło

Umowa o dzieło to kolejny typ i rozdaj pracy. Taka umowa o dzieło dotyczy tylko jednego zlecenia, czyli tylko jednego dzieł. Tak to jest przedstawiane. Wykonanie zadania jest jednorazowe. Dlatego dzieło w takim określeniu dotyczy zadania, za które dostaniemy zapłatę . Po jego wykonaniu umowa przestaje być ważna. Teraz pojawia się pytanie, co dalej? Pracodawca ma dwa wyjścia. Albo przedstawić nowa umowę dla pracownika, albo go zwolnić, czyli nie przedstawiać żadnej umowy, gdyż prawnie już nic go z takim pracownikiem nie łączy.

Widać, że jest to doskonały sposób na sprawdzenie pracownika. Jeżeli ktoś spełnia wszystkie wymagania, to bez przeszkód może być przyjęty do pracy na czas określony lub na umowę o dzieło . Praca , jaka wykona będzie jego przepustką do podpisania lepszej umowy. Może ona być także gwoździem o trumny, który zamknie wszystkie drzwi w danej firmie. Parci dawcy często tak sprawdzają nowych pracowników. Jest to doskonały sposób na przeprowadzenie wstępnej rekrutacji.